Top Soaring Stars Solo 6 - 8

1st – #67 The Climb
Play Video
Fusion Dance Australia Georgia Kennedy

Top Stars of Tomorrow Solo 6 - 8

1st – #2 Little Shop Of Horrors
Play Video
DANCE AVENUE Lilah Gow
2nd – #3 Rain
Play Video
iDANCE PA Taj Formosa
3rd – #1 Broadway Baby
Play Video
Fusion Dance Australia Anabelle Forbes
4th – #47 This Is Me
Play Video
Fusion Dance Australia Harper Bell
5th – #28 Safe And Sound
Play Video
Fusion Dance Australia Chloe Hoogenboom

Top Stars of Tomorrow Solo 9 - 11

1st – #17 Father
Play Video
Village Nation Zara Julius
2nd – #10 Holding Out For A Hero
Play Video
Brent Street Keira Metierre
3rd – #18 Never Enough
Play Video
PAWS STUDIO Aubree Bailey
4th – #5 Dear Future Husband
Play Video
Elite Performance Studio Evie Pears
5th – #20 Copelia Waltz
Play Video
Elite Performance Studio Blake Oberoi
6th – #25 Queen Of Pop
Play Video
DANCE102 Indianna Thompson
7th – #26 Aladdin
Play Video
Elite Performance Studio Scarlett Hammond
8th – #4 Funky
Play Video
Village PA Central Coast Ivy Power
9th – #16 Hurt
Play Video
Premiere Elite Issy Tily
10th – #9 For Good
Play Video
iDANCE PA Ruby Valentino

Top Stars of Tomorrow Solo 12 - 14

1st – #105 In The Air
Play Video
Elite Performance Studio Alexandra Stacey
2nd – #82 Strongest Suit
Play Video
Premiere Elite Evie Mcgarry
3rd – #110 Greatest Love
Play Video
Dance Pointe Charlotte Haithwaite
4th – #88 Fall In Love
Play Video
MC Planet Dance Emily Gabites
5th – #84 Pretty
Play Video
Caper School of Performing Arts Amber Farrugia
6th – #127 Poison
Play Video
DANCE102 Alisa Herceg
7th – #93 Wasabi
Play Video
Elite Performance Studio Tahyna Randall
8th – #142 I'll Never Love Again
Play Video
Evolution Performance Centre Kirra John
9th – #91 The Excavator
Play Video
Fusion Dance Australia Keira Kwiez
10th – #86 Grin And Bare It
Play Video
Village PA Central Coast Sienna Power

Top Stars of Tomorrow Solo 15 - 19

1st – #96 Aire De Lunacy
Play Video
DANCE NORTH ACADEMY Mia Giladi
2nd – #107 Dead Man's Arms
Play Video
Davin Griffiths-Jones School of Performing Arts Angelina Boland
3rd – #122 Ending
Play Video
OnStage Dance Studios Summer Harper

Top Stars of Tomorrow Duet/Trio 6 - 8

1st – #138 Whole Lotta Woman
Play Video
Village PA Central Coast

Top Stars of Tomorrow Duet/Trio 12 - 14

1st – #139 The Black Widdow
Play Video
Dance City of Performing Arts

Top Stars of Tomorrow Small Group 6 - 8

1st – #75 Somewhere Over The Rainbow
Play Video
Dance City of Performing Arts
2nd – #68 Spice Girls
Play Video
Village PA Central Coast
3rd – #72 Bathing Beauties
Play Video
Village PA Central Coast
4th – #64 Come Little Children
Play Video
Dance City of Performing Arts
5th – #49 Can't Stop That Feeling
Play Video
The Yonteen Dancer's

Top Stars of Tomorrow Small Group 9 - 11

1st – #34 Little Cupid
Play Video
Village PA Central Coast
2nd – #31 Bom Bom
Play Video
iDANCE PA
3rd – #62 2250
Play Video
Village PA Central Coast
4th – #66 Run The World
Play Video
Village PA Central Coast
5th – #36 When I Grow Up
Play Video
iDANCE PA

Top Stars of Tomorrow Small Group 12 - 14

1st – #37 Drop Dead Beautiful
Play Video
iDANCE PA

Top Stars of Tomorrow Small Group 15 - 19

1st – #45 The Girl Is Mine
Play Video
iDANCE PA

Top Stars of Tomorrow Large Group 6 - 8

1st – #128 Singing In The Rain
Play Video
Village PA Central Coast
2nd – #123 Dejavu
Play Video
Village PA Central Coast
3rd – #144 Game Of Survival
Play Video
Village PA Central Coast

Top Stars of Tomorrow Large Group 9 - 11

1st – #129 Bring It On
Play Video
Village PA Central Coast
2nd – #133 Snow White
Play Video
Village PA Central Coast
3rd – #140 Rearview
Play Video
Village PA Central Coast

Top Adult Solo

1st – #117 Survive
Play Video
JB Dance Tennille Mahon

Top Adult Large Group 20 & Above

1st – #80 I
Play Video
iDANCE PA
2nd – #137 Ba Bing
Play Video
iDANCE PA
3rd – #136 Filthy
Play Video
iDANCE PA

Stars of Tomorrow Petite Ultimate Dancer 6 - 8 years

Stars of Tomorrow Petite Ultimate Dancer – #23 A Friend Like Me DANCE AVENUE Lilah Gow
Finalist – #3 Rain iDANCE PA Taj Formosa
Finalist – #1 Broadway Baby Fusion Dance Australia Anabelle Forbes
Finalist – #47 This Is Me Fusion Dance Australia Harper Bell
Finalist – #28 Safe And Sound Fusion Dance Australia Chloe Hoogenboom
Finalist – #13 Material Girl Fusion Dance Australia Baylie Savage

Stars of Tomorrow Junior Ultimate Dancer 9 - 11 years

Stars of Tomorrow Junior Ultimate Dancer – #6 Vogue Brent Street Keira Metierre
Finalist – #17 Father Village Nation Zara Julius
Finalist – #5 Dear Future Husband Elite Performance Studio Evie Pears
Finalist – #24 A Cover Is Not The Book Elite Performance Studio Blake Oberoi
Finalist – #4 Funky Village PA Central Coast Ivy Power

Stars of Tomorrow Teen Ultimate Dancer 12 - 14 years

Stars of Tomorrow Teen Ultimate Dancer – #105 In The Air Elite Performance Studio Alexandra Stacey
Finalist – #82 Strongest Suit Premiere Elite Evie Mcgarry
Finalist – #88 Fall In Love MC Planet Dance Emily Gabites
Finalist – #110 Greatest Love Dance Pointe Charlotte Haithwaite
Finalist – #84 Pretty Caper School of Performing Arts Amber Farrugia

Stars of Tomorrow Senior Ultimate Dancer 15 - 19 years

Stars of Tomorrow Senior Ultimate Dancer – #96 Aire De Lunacy DANCE NORTH ACADEMY Mia Giladi
Finalist – #122 Ending OnStage Dance Studios Summer Harper

Stars of Tomorrow Solo NYC All Stars

#4 Funky Village PA Central Coast Ivy Power
#9 For Good iDANCE PA Ruby Valentino
#18 Never Enough PAWS STUDIO Aubree Bailey
#19 Piefke Und Pufke-Polka Dance Energy Studio Chloe Prior
#21 Unstoppable Premiere Elite Issy Tily
#33 How Far I’Ll Go Elite Performance Studio Evie Pears
#71 Sweet Dreams Tanias Strictly Dancing Keira Metierre
#77 Blackbird DANCE102 Indianna Thompson

Stars of Tomorrow Solo 12 - 14 NYC All Stars

#102 Team Marnis Studio Of Performing Arts Riley Elizabeth Palmer
#111 Heaven Is A Place On Earth MC Planet Dance Emily Gabites
#112 Not About Angels Fusion Dance Australia Keira Kwiez
#125 Break Free Village PA Central Coast Sienna Power
#130 One Plus One Elite Performance Studio Alexandra Stacey
#141 Scar Premiere Elite Evie Mcgarry
#142 I'll Never Love Again Evolution Performance Centre Kirra John
#143 Angel Tanias Strictly Dancing Sarah De Luca

Stars of Tomorrow Solo 15 - 19 NYC All Stars

#108 Never Enough The Yonteen Dancer's Zoe Sullivan
#134 One Beautiful Evening OnStage Dance Studios Summer Harper

Stars of Tomorrow Small Group NYC All Stars

#62 2250 Village PA Central Coast
#65 Do Your Thing The Yonteen Dancer's
#41 Havana iDANCE PA

Stars of Tomorrow Large Group NYC All Stars

#133 Snow White Village PA Central Coast

Solo 6 - 8 OPA

Best Jazz Performance #12 Vogue DANCE AVENUE
Lilah Gow
Best Hip-Hop Performance #54 Run iDANCE PA
Taj Formosa
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #43 Come Play With Me DANCE AVENUE
Lilah Gow
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #2 Little Shop Of Horrors DANCE AVENUE
Lilah Gow
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #23 A Friend Like Me DANCE AVENUE
Lilah Gow

Solo 9 - 11 OPA

Best Jazz Performance #6 Vogue Brent Street
Keira Metierre
Best Hip-Hop Performance #48 Zara Number 1 Village Nation
Zara Julius
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #17 Father Village Nation
Zara Julius
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #24 A Cover Is Not The Book Elite Performance Studio
Blake Oberoi
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #22 Colours Of The Wind Village Nation
Zara Julius

Solo 12 - 14 OPA

Best Jazz Performance #92 Good Luck Elite Performance Studio
Alexandra Stacey
Best Hip-Hop Performance #132 Rarrrr Elite Performance Studio
Tahyna Randall
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #109 Heart Of Glass Elite Performance Studio
Alexandra Stacey
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #82 Strongest Suit Premiere Elite
Evie Mcgarry
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #105 In The Air Elite Performance Studio
Alexandra Stacey

Solo 15 - 19 OPA

Best Jazz Performance #94 Glam The Yonteen Dancer's
Zoe Sullivan
Best Tap Performance #114 I Need A Hero The Yonteen Dancer's
Zoe Sullivan
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #96 Aire De Lunacy DANCE NORTH ACADEMY
Mia Giladi
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #97 Broadway Baby Davin Griffiths-Jones School of Performing Arts
Angelina Boland
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #115 Wuthering Heights Davin Griffiths-Jones School of Performing Arts
Angelina Boland

Duet/Trio 6 - 8 OPA

Best Jazz Performance #138 Whole Lotta Woman Village PA Central Coast

Duet/Trio 12 - 14 OPA

Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #139 The Black Widdow Dance City of Performing Arts

Small Group 6 - 8 OPA

Best Jazz Performance #72 Bathing Beauties Village PA Central Coast
Best Tap Performance #68 Spice Girls Village PA Central Coast
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #75 Somewhere Over The Rainbow Dance City of Performing Arts

Small Group 9 - 11 OPA

Best Jazz Performance #31 Bom Bom iDANCE PA
Best Hip-Hop Performance #62 2250 Village PA Central Coast
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #35 Somewhere Only We Know The Yonteen Dancer's
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #34 Little Cupid Village PA Central Coast

Small Group 12 - 14 OPA

Best Jazz Performance #37 Drop Dead Beautiful iDANCE PA
Best Tap Performance #41 Havana iDANCE PA

Small Group 15 - 19 OPA

Best Jazz Performance #45 The Girl Is Mine iDANCE PA

Large Group 6 - 8 OPA

Best Jazz Performance #123 Dejavu Village PA Central Coast
Best Hip-Hop Performance #128 Singing In The Rain Village PA Central Coast
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #144 Game Of Survival Village PA Central Coast

Large Group 9 - 11 OPA

Best Hip-Hop Performance #129 Bring It On Village PA Central Coast
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #140 Rearview Village PA Central Coast
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #133 Snow White Village PA Central Coast

Solo 6 - 8 GTB

GTB Qualifier Card #67 The Climb Fusion Dance Australia
Georgia Kennedy
GTB Qualifier Card #3 Rain iDANCE PA
Taj Formosa
GTB Qualifier Card #1 Broadway Baby Fusion Dance Australia
Anabelle Forbes
GTB Qualifier Card #47 This Is Me Fusion Dance Australia
Harper Bell
GTB Qualifier Card #28 Safe And Sound Fusion Dance Australia
Chloe Hoogenboom

Ultimate Dancer GTB

GTB Golden Ticket #23 A Friend Like Me DANCE AVENUE
Lilah Gow
GTB Golden Ticket #6 Vogue Brent Street
Keira Metierre
GTB Golden Ticket #105 In The Air Elite Performance Studio
Alexandra Stacey
GTB Golden Ticket #96 Aire De Lunacy DANCE NORTH ACADEMY
Mia Giladi

Solo 9 - 11 GTB

GTB Qualifier Card #17 Father Village Nation
Zara Julius
GTB Qualifier Card #10 Holding Out For A Hero Brent Street
Keira Metierre
GTB Qualifier Card #18 Never Enough PAWS STUDIO
Aubree Bailey
GTB Qualifier Card #5 Dear Future Husband Elite Performance Studio
Evie Pears
GTB Qualifier Card #20 Copelia Waltz Elite Performance Studio
Blake Oberoi

Solo 12 - 14 GTB

GTB Qualifier Card #105 In The Air Elite Performance Studio
Alexandra Stacey
GTB Qualifier Card #82 Strongest Suit Premiere Elite
Evie Mcgarry
GTB Qualifier Card #110 Greatest Love Dance Pointe
Charlotte Haithwaite
GTB Qualifier Card #88 Fall In Love MC Planet Dance
Emily Gabites
GTB Qualifier Card #84 Pretty Caper School of Performing Arts
Amber Farrugia

Solo 15 - 19 GTB

GTB Qualifier Card #96 Aire De Lunacy DANCE NORTH ACADEMY
Mia Giladi
GTB Qualifier Card #107 Dead Man's Arms Davin Griffiths-Jones School of Performing Arts
Angelina Boland
GTB Qualifier Card #122 Ending OnStage Dance Studios
Summer Harper

Duet/Trio 6 - 8 GTB

GTB Qualifier Card #138 Whole Lotta Woman Village PA Central Coast

Duet/Trio 12 - 14 GTB

GTB Qualifier Card #139 The Black Widdow Dance City of Performing Arts

Small Group 6 - 8 GTB

GTB Golden Ticket #75 Somewhere Over The Rainbow Dance City of Performing Arts
GTB Qualifier Card #68 Spice Girls Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #72 Bathing Beauties Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #64 Come Little Children Dance City of Performing Arts
GTB Qualifier Card #49 Can't Stop That Feeling The Yonteen Dancer's

Small Group 9 - 11 GTB

GTB Golden Ticket #34 Little Cupid Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #31 Bom Bom iDANCE PA
GTB Qualifier Card #62 2250 Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #66 Run The World Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #36 When I Grow Up iDANCE PA

Small Group 12 - 14 GTB

GTB Golden Ticket #37 Drop Dead Beautiful iDANCE PA

Small Group 15 - 19 GTB

GTB Golden Ticket #45 The Girl Is Mine iDANCE PA

Large Group 6 - 8 GTB

GTB Golden Ticket #128 Singing In The Rain Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #123 Dejavu Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #144 Game Of Survival Village PA Central Coast

Large Group 9 - 11 GTB

GTB Golden Ticket #129 Bring It On Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #133 Snow White Village PA Central Coast
GTB Qualifier Card #140 Rearview Village PA Central Coast

Mascot Award

#1 Broadway Baby Fusion Dance Australia Anabelle Forbes

Best Costume

#30 Americano Village PA Central Coast Stars of Tomorrow Small Group
#128 Singing In The Rain Village PA Central Coast Stars of Tomorrow Large Group

Most Entertaining

#37 Drop Dead Beautiful iDANCE PA Stars of Tomorrow Small Group
#133 Snow White Village PA Central Coast Stars of Tomorrow Large Group

Choreography Award

#75 Somewhere Over The Rainbow Dance City of Performing Arts Stars of Tomorrow 6 - 8
#30 Americano Village PA Central Coast Stars of Tomorrow 9 - 11
#37 Drop Dead Beautiful iDANCE PA Stars of Tomorrow 12 - 14
#45 The Girl Is Mine iDANCE PA Stars of Tomorrow 15 - 19

JR Photogenic

Taj Formosa iDANCE PA Special Award

Technical Excellence

#34 Little Cupid Village PA Central Coast Special Award

Studio of Excellence

iDANCE PA Special Award

Judges Choice

#68 Spice Girls Village PA Central Coast Slay in the UK
#75 Somewhere Over The Rainbow Dance City of Performing Arts Simply Lovely
#31 Bom Bom iDANCE PA Now That's Entertainment!
#35 Somewhere Only We Know The Yonteen Dancer's Pretty Picture
#129 Bring It On Village PA Central Coast Explosive Energy
TOP