Top Stars of Tomorrow Solo 5 & Under

1st – #68 Beauty & The Beast
Play Video
Joanne Williamson Dance Academy Evie Tsouskas

Top Stars of Tomorrow Solo 6 - 8

1st – #10 Mother Nature
Play Video
PAWS STUDIO Isabell Vivienne Belinic-Barnett
2nd – #70 Everyone's Waiting
Play Video
WAM Dancers Siena Ingegneri
3rd – #90 Be My Girl
Play Video
iDANCE PA Taj Formosa
4th – #7 The Sun Is Rising
Play Video
Powerhouse Elite Olivia Van Heeswyk
5th – #11 Dance Of The Hours
Play Video
Amanda Lee School of Dance Chelsea Allitt
6th – #72 I See The Light
Play Video
WAM Dancers Indie Zuschmann
7th – #87 Name In Lights
Play Video
Tip tap toe dance company Ashton Crowe
8th – #3 Baby Face
Play Video
Synergy Dance & Fitness Studio Lily Sheridan
9th – #85 One And The Same
Play Video
Tip tap toe dance company Payton Sanderson
10th – #14 1 2 Step/Jenny From The Block
Play Video
Dance Sensations Chelsea Santana

Top Stars of Tomorrow Solo 9 - 11

1st – #95 I Will Always Remember Us This Way
Play Video
Elite Performance Studio Amelia Sernig
2nd – #55 Rise Up
Play Video
VPA STUDIOS Tiara Cassar
3rd – #44 Disturbia
Play Video
Amanda Lee School of Dance Mathilde Marshall
4th – #34 Heaven Knows
Play Video
VPA STUDIOS Savannah Tobar
5th – #93 Never Enough
Play Video
Tip tap toe dance company Kyah Price
6th – #43 Devil Went Down To Georgia
Play Video
Dance Sensations Ruby Beck
7th – #36 Sweet But Psycho
Play Video
Amanda Lee School of Dance Monique Prosaroski
8th – #37 Hot Note
Play Video
Amanda Lee School of Dance Sienna Allitt
9th – #42 Silver Spoon
Play Video
Tip tap toe dance company Teagan Martin
10th – #80 Really Don't Care
Play Video
Amanda Lee School of Dance Alani West

Top Stars of Tomorrow Solo 12 - 14

1st – #185 Dizzy Feet
Play Video
VANESSA LEE DANCE ACADEMY Denva Dwyer
2nd – #188 I Just Died In Your Arms
Play Video
Joanne Williamson Dance Academy Hope Evans
3rd – #147 Dangerous
Play Video
Constant Groove Dance Studio Chloe Watson
4th – #174 Mama Makes Three
Play Video
VANESSA LEE DANCE ACADEMY Chilli Dwyer
5th – #190 Creep
Play Video
Caper School of Performing Arts Skye Thadanabath
6th – #163 The Serpent
Play Video
The Next Step Performing Arts Olivia Wainman
7th – #183 This Cat's On A Hot Tin Roof
Play Video
Performance Edge Dance Academy Meah Hughes
8th – #189 Father
Play Video
Synergy Dance & Fitness Studio Akacia Perry
9th – #138 One Moment In Time
Play Video
Performance Edge Dance Academy Peppa Crowe
10th – #142 Devils Game
Play Video
Jazz It Up Dance Dynamics Ellie Amesbury

Top Stars of Tomorrow Solo 15 - 19

1st – #114 Land Of Confusion
Play Video
Village Nation Trina Farrelly
2nd – #103 With Or Without
Play Video
K & V Dance Corp Louise Evans
3rd – #106 14 Days
Play Video
Dance Sensations Hayley Tiernan
4th – #119 Helium
Play Video
Compeat Dance Ashley Darvell
5th – #104 Warrior
Play Video
Amanda Lee School of Dance Greta Seten

Top Stars of Tomorrow Duet/Trio 6 - 8

1st – #110 Opposites Attract
Play Video
iDANCE PA

Top Stars of Tomorrow Duet/Trio 9 - 11

1st – #113 Scared To Be Lonely
Play Video
Amanda Lee School of Dance

Top Stars of Tomorrow Duet/Trio 12 - 14

1st – #108 Breathe Again
Play Video
Jazz It Up Dance Dynamics

Top Stars of Tomorrow Small Group 9 - 11

1st – #100 Jump
Play Video
Amanda Lee School of Dance

Top Stars of Tomorrow Small Group 12 - 14

1st – #111 Sweet Dreams
Play Video
Amanda Lee School of Dance
2nd – #102 Me Too
Play Video
Amanda Lee School of Dance
3rd – #112 What You Waiting For
Play Video
Amanda Lee School of Dance

Stars of Tomorrow Mini Ultimate Dancer 5 & Under years

Stars of Tomorrow Mini Ultimate Dancer – #68 Beauty & The Beast Joanne Williamson Dance Academy Evie Tsouskas
Finalist – #81 Once Upon A Dream WAM Dancers Isla Zuschmann

Stars of Tomorrow Petite Ultimate Dancer 6 - 8 years

Stars of Tomorrow Petite Ultimate Dancer – #90 Be My Girl iDANCE PA Taj Formosa
Finalist – #10 Mother Nature PAWS STUDIO Isabell Vivienne Belinic
Finalist – #70 Everyone's Waiting WAM Dancers Siena Ingegneri
Finalist – #7 The Sun Is Rising Powerhouse Elite Olivia Van Heeswyk
Finalist – #72 I See The Light WAM Dancers Indie Zuschmann

Stars of Tomorrow Junior Ultimate Dancer 9 - 11 years

Stars of Tomorrow Junior Ultimate Dancer – #95 I Will Always Remember Us This Way Elite Performance Studio Amelia Sernig
Finalist – #76 Hit Me With A Hot Note VPA STUDIOS Tiara Cassar
Finalist – #43 Devil Went Down To Georgia Dance Sensations Ruby Beck
Finalist – #93 Never Enough Tip tap toe dance company Kyah Price
Finalist – #38 I Like It VPA STUDIOS Savannah Tobar

Stars of Tomorrow Teen Ultimate Dancer 12 - 14 years

Stars of Tomorrow Teen Ultimate Dancer – #188 I Just Died In Your Arms Joanne Williamson Dance Academy Hope Evans
Finalist – #147 Dangerous Constant Groove Dance Studio Chloe Watson
Finalist – #145 Proud Mary VANESSA LEE DANCE ACADEMY Denva Dwyer
Finalist – #174 Mama Makes Three VANESSA LEE DANCE ACADEMY Chilli Dwyer
Finalist – #186 Sweet Pea Caper School of Performing Arts Skye Thadanabath

Stars of Tomorrow Senior Ultimate Dancer 15 - 19 years

Stars of Tomorrow Senior Ultimate Dancer – #114 Land Of Confusion Village Nation Trina Farrelly
Finalist – #103 With Or Without K & V Dance Corp Louise Evans
Finalist – #119 Helium Compeat Dance Ashley Darvell

Stars of Tomorrow Solo NYC All Stars

#29 It’S Magic Synergy Dance & Fitness Studio Tayte Hutchinson
#30 Isn't She Lovely Amanda Lee School of Dance Alani West
#33 For Good iDANCE PA Ruby Valentino
#35 Dangerous Tip tap toe dance company Kyah Price
#51 Sia - Bird Set Free THIRROUL DANCE ACADEMY Maeve Marsh
#55 Rise Up VPA STUDIOS Tiara Cassar
#56 Tales Of Beatrix Potter Born2Perform Sydney Emily Van Heeswyk
#59 Sweet Elite Performance Studio Amelia Sernig
#64 Holy War Dance Sensations Keysha Hepi

Stars of Tomorrow Solo 12 - 14 NYC All Stars

#128 Rhythm Nation Performance Edge Dance Academy Peppa Crowe
#129 Toxic WAM Dancers Elizabeth Ingegneri
#137 How Long Will I Love You Amanda Lee School of Dance Scarlett Ikeda
#141 Someone You Loved The Next Step Performing Arts Olivia Wainman
#148 All I Want Jazz It Up Dance Dynamics Bria Wilson
#155 Ape Synergy Dance & Fitness Studio Akacia Perry
#162 Buenos Aires Constant Groove Dance Studio Chloe Watson
#164 Iconic VANESSA LEE DANCE ACADEMY Chilli Dwyer
#168 Hit & Run Caper School of Performing Arts Skye Thadanabath
#170 Beauty School Dropout GY Dance Meah Hughes
#177 Fire Starter Joanne Williamson Dance Academy Hope Evans

Stars of Tomorrow Solo 15 - 19 NYC All Stars

#104 Warrior Amanda Lee School of Dance Greta Seten
#115 Moments Passed Dance Sensations Hayley Tiernan
#120 Fake Your Way K & V Dance Corp Louise Evans
#123 Cloudlight Compeat Ashley Darvell
#124 Natalie Village Nation Trina Farrelly

Stars of Tomorrow Duet/Trio 12 - 14 NYC All Stars

#108 Breathe Again Jazz It Up Dance Dynamics
#122 Deep Shadow Amanda Lee School of Dance

Stars of Tomorrow Small Group NYC All Stars

#118 Praying Amanda Lee School of Dance

Solo 5 & Under OPA

Best Jazz Performance #1 Superstar Joanne Williamson Dance Academy
Evie Tsouskas
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #68 Beauty & The Beast Joanne Williamson Dance Academy
Evie Tsouskas
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #2 I'm Cute WAM Dancers
Isla Zuschmann
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #81 Once Upon A Dream WAM Dancers
Isla Zuschmann

Solo 6 - 8 OPA

Best Jazz Performance #90 Be My Girl iDANCE PA
Taj Formosa
Best Tap Performance #3 Baby Face Synergy Dance & Fitness Studio
Lily Sheridan
Best Hip-Hop Performance #16 Run iDANCE PA
Taj Formosa
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #70 Everyone's Waiting WAM Dancers
Siena Ingegneri
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #87 Name In Lights Tip tap toe dance company
Ashton Crowe
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #10 Mother Nature PAWS STUDIO
Isabell Vivienne Belinic-Barnett

Solo 9 - 11 OPA

Best Jazz Performance #41 What Have You Done For Me Lately Elite Performance Studio
Amelia Sernig
Best Tap Performance #37 Hot Note Amanda Lee School of Dance
Sienna Allitt
Best Hip-Hop Performance #59 Sweet Elite Performance Studio
Amelia Sernig
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #50 The A Team Elite Performance Studio
Amelia Sernig
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #76 Hit Me With A Hot Note VPA STUDIOS
Tiara Cassar
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #95 I Will Always Remember Us This Way Elite Performance Studio
Amelia Sernig

Solo 12 - 14 OPA

Best Jazz Performance #147 Dangerous Constant Groove Dance Studio
Chloe Watson
Best Tap Performance #185 Dizzy Feet VANESSA LEE DANCE ACADEMY
Denva Dwyer
Best Hip-Hop Performance #184 Got The Glam VANESSA LEE DANCE ACADEMY
Chilli Dwyer
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #167 Human VANESSA LEE DANCE ACADEMY
Denva Dwyer
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #174 Mama Makes Three VANESSA LEE DANCE ACADEMY
Chilli Dwyer
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #188 I Just Died In Your Arms Joanne Williamson Dance Academy
Hope Evans

Solo 15 - 19 OPA

Best Jazz Performance #124 Natalie Village Nation
Trina Farrelly
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #114 Land Of Confusion Village Nation
Trina Farrelly
Best Musical Theater/Song & Dance Performance #120 Fake Your Way K & V Dance Corp
Louise Evans
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #126 Obsessive Compulsive K & V Dance Corp
Louise Evans

Duet/Trio 6 - 8 OPA

Best Jazz Performance #110 Opposites Attract iDANCE PA

Duet/Trio 9 - 11 OPA

Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #113 Scared To Be Lonely Amanda Lee School of Dance

Duet/Trio 12 - 14 OPA

Best Jazz Performance #98 Domino Amanda Lee School of Dance
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #108 Breathe Again Jazz It Up Dance Dynamics

Small Group 9 - 11 OPA

Best Jazz Performance #100 Jump Amanda Lee School of Dance

Small Group 12 - 14 OPA

Best Jazz Performance #111 Sweet Dreams Amanda Lee School of Dance
Best Lyrical/Modern/Contemporary Performance #118 Praying Amanda Lee School of Dance
Best Ballet/Open/Acro/Gymnastics Performance #102 Me Too Amanda Lee School of Dance

Ultimate Dancer GTB

GTB Golden Ticket #68 Beauty & The Beast Joanne Williamson Dance Academy
Evie Tsouskas
GTB Golden Ticket #90 Be My Girl iDANCE PA
Taj Formosa
GTB Golden Ticket #95 I Will Always Remember Us This Way Elite Performance Studio
Amelia Sernig
GTB Golden Ticket #188 I Just Died In Your Arms Joanne Williamson Dance Academy
Hope Evans
GTB Golden Ticket #114 Land Of Confusion Village Nation
Trina Farrelly

Solo 5 & Under GTB

GTB Qualifier Card #68 Beauty & The Beast Joanne Williamson Dance Academy
Evie Tsouskas

Solo 6 - 8 GTB

GTB Qualifier Card #10 Mother Nature PAWS STUDIO
Isabell Vivienne Belinic-Barnett
GTB Qualifier Card #70 Everyone's Waiting WAM Dancers
Siena Ingegneri
GTB Qualifier Card #90 Be My Girl iDANCE PA
Taj Formosa
GTB Qualifier Card #7 The Sun Is Rising Powerhouse Elite
Olivia Van Heeswyk
GTB Qualifier Card #11 Dance Of The Hours Amanda Lee School of Dance
Chelsea Allitt

Solo 9 - 11 GTB

GTB Qualifier Card #95 I Will Always Remember Us This Way Elite Performance Studio
Amelia Sernig
GTB Qualifier Card #55 Rise Up VPA STUDIOS
Tiara Cassar
GTB Qualifier Card #44 Disturbia Amanda Lee School of Dance
Mathilde Marshall
GTB Qualifier Card #34 Heaven Knows VPA STUDIOS
Savannah Tobar
GTB Qualifier Card #93 Never Enough Tip tap toe dance company
Kyah Price

Solo 12 - 14 GTB

GTB Qualifier Card #185 Dizzy Feet VANESSA LEE DANCE ACADEMY
Denva Dwyer
GTB Qualifier Card #188 I Just Died In Your Arms Joanne Williamson Dance Academy
Hope Evans
GTB Qualifier Card #147 Dangerous Constant Groove Dance Studio
Chloe Watson
GTB Qualifier Card #174 Mama Makes Three VANESSA LEE DANCE ACADEMY
Chilli Dwyer
GTB Qualifier Card #190 Creep Caper School of Performing Arts
Skye Thadanabath

Solo 15 - 19 GTB

GTB Qualifier Card #114 Land Of Confusion Village Nation
Trina Farrelly
GTB Qualifier Card #103 With Or Without K & V Dance Corp
Louise Evans
GTB Qualifier Card #106 14 Days Dance Sensations
Hayley Tiernan
GTB Qualifier Card #119 Helium Compeat Dance
Ashley Darvell
GTB Qualifier Card #104 Warrior Amanda Lee School of Dance
Greta Seten

Duet/Trio 6 - 8 GTB

GTB Qualifier Card #110 Opposites Attract iDANCE PA

Duet/Trio 9 - 11 GTB

GTB Qualifier Card #113 Scared To Be Lonely Amanda Lee School of Dance

Duet/Trio 12 - 14 GTB

GTB Qualifier Card #108 Breathe Again Jazz It Up Dance Dynamics

Small Group 9 - 11 GTB

GTB Golden Ticket #100 Jump Amanda Lee School of Dance

Small Group 12 - 14 GTB

GTB Golden Ticket #111 Sweet Dreams Amanda Lee School of Dance
GTB Qualifier Card #102 Me Too Amanda Lee School of Dance
GTB Qualifier Card #112 What You Waiting For Amanda Lee School of Dance

Mascot Award

#84 Shake Your Tailfeather Dance Sensations Sienna Carson

Choreography Award

#110 Opposites Attract iDANCE PA Stars of Tomorrow 6 - 8
#100 Jump Amanda Lee School of Dance Stars of Tomorrow 9 - 11
#111 Sweet Dreams Amanda Lee School of Dance Stars of Tomorrow 12 - 14

JR Photogenic

Payton Sanderson Tip Tap Toe Dance Company Special Award

SR Photogenic

Hayley Tirnan Dance Senations Special Award

Technical Excellence

#117 Don't Stop Me Now Amanda Lee School of Dance Special Award

Studio of Excellence

Amanda Lee School of Dance Special Award

Judges Choice

#111 Sweet Dreams Amanda Lee School of Dance Spectacular Staging
TOP